vizesizgezi.com

Libya seyahat rehberi

LibyaLibya

🚪 Kapıda vize❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Libya Afrika kıtasının Kuzey Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 1,8 milyon km²dir ve %0,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 6,7 milyondur. %81 şehirlerde, %19 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarına Libya kapıda vize (maksimum 90 gün) uygulamakta.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Libya için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Arapça konuşulur.

💵 Para birimleri

Libya Dinarı [1 LYD = 3,979 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %10.29648483] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 233 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2008 yılında 760 bin turist ağırladı. 2010 yılında turizm, ekonomiye 170 milyon dolar ile %0,3 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 13.91 Mbps ile 🐌yavaş. Sabit internet, 9.07 Mbps ile 🐌yavaş.

Mobil & Wifi (0.82 / 10)

Sabit Internet (0.4 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 22 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise ☀️ 18 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🌤️ 14 °C ve ılık.
Yıllık ortalama22 °C ☀️
3 aylık ortalama18 °C ☀️
Bahar ortalaması22 °C ☀️
Yaz ortalaması29 °C 🔥
Sonbahar ortalaması23 °C ☀️
Kış ortalaması14 °C 🌤️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 3 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.