vizesizgezi.com

Lihtenştayn seyahat rehberi

LihtenştaynLihtenştayn

📝 Vize başvurusu gerekli

Hakkında

Lihtenştayn (İng: Liechtenstein), Avrupa kıtasının Batı Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 160 km²dir ve %41,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 39 bindir. %14,5 şehirlerde, %85,5 ise kırsalda yaşamaktadır.
Lihtenştayn veya resmî adıyla Lihtenştayn Prensliği (Almanca: Fürstentum Liechtenstein, [ˈfʏʁstəntuːm ˈliçtənʃtaɪn]), Orta Avrupa'nın güneybatısında yer alan ve Almanca konuşulan bir mikrodevlet. Lihtenştayn, meşrutiyet ile yönetilen bir prensliktir. 160 km²lik yüzölçümüyle Avrupa'nın dördüncü en küçük ülkesidir. İsviçre ve Avusturya arasında yer alır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Lihtenştayn seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🏷️ Etiketler

Lihtenştayn için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Almanca konuşulur.

💵 Para birimleri

İsviçre Frangı [1 CHF = 35,426 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 98,1 bin turist ağırladı.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 188.53 Mbps ile 🚀çok hızlı.

Sabit Internet (6.64 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ❄️ 7 °C ve soğuk. Mevcut üç ayın (Mayıs, Haziran ve Temmuz) ortalaması ise 🌤️ 13 °C ve ılık. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ❄️ 6 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama7 °C ❄️
3 aylık ortalama13 °C 🌤️
Bahar ortalaması6 °C ❄️
Yaz ortalaması14 °C 🌤️
Sonbahar ortalaması7 °C ❄️
Kış ortalaması-1 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.