vizesizgezi.com

Malavi seyahat rehberi

MalaviMalavi

🖥️ E-vize❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Malavi (İng: Malawi), Afrika kıtasının Sahra Altı Afrika bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 94 bin km²dir ve %23,8 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 20 milyondur. %17,7 şehirlerde, %82,3 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Malavi seyahat öncesinde (maksimum 90 gün) elektronik vize başvurusu yapması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Malavi için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Nyanja konuşulur.

💵 Para birimleri

Malavi Kvaçası [1 MWK = 0,018 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %1.294422057] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 889 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2018 yılında 871 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 47 milyon dolar ile %4 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 10.52 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.47 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 22 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise ☀️ 23 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ☀️ 23 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama22 °C ☀️
3 aylık ortalama23 °C ☀️
Bahar ortalaması22 °C ☀️
Yaz ortalaması18 °C ☀️
Sonbahar ortalaması24 °C ☀️
Kış ortalaması23 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.