vizesizgezi.com

Man Adası seyahat rehberi

Man AdasıMan Adası

❓ Vize verisi yok

Hakkında

Man Adası (İng: Isle of Man), Avrupa kıtasının Kuzey Avrupa bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 570 km²dir ve %6,1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 85 bindir. %53,3 şehirlerde, %46,7 ise kırsalda yaşamaktadır.
Man Adası (İngilizce: Isle of Man, Manca: Ellan Vannin), İrlanda Denizi'nde, Britanya Adaları'nın coğrafî merkezinde yer alan ada. Birleşik Krallık'a dâhil olmamakla beraber Taç toprakları olarak kraliyete bağlıdır. (İngilizce: crown dependency).

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Malasef Türk vatandaşları için Man Adası vizesi bilgisine sahip değiliz. İlgili ülkenin resmî kaynaklarına göz atın.

🏷️ Etiketler

Man Adası için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Manks konuşulur.

💵 Para birimleri

İngiliz Sterlini [1 GBP = 39,486 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Man Adası hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Malasef elimizde internet, mobil ya da wifi hızı ile ilgili veri yok.

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ❄️ 9 °C ve soğuk. Mevcut üç ayın (Mayıs, Haziran ve Temmuz) ortalaması ise 🌤️ 12 °C ve ılık. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise ❄️ 7 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama9 °C ❄️
3 aylık ortalama12 °C 🌤️
Bahar ortalaması7 °C ❄️
Yaz ortalaması14 °C 🌤️
Sonbahar ortalaması9 °C ❄️
Kış ortalaması4 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2020 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 6,7 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-6,5 düşüşle, 79 bin dolardır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.