Kaduna seyahat rehberi

harita yükleniyor..

NijeryaKaduna, Nijerya

Kaduna hakkında merak edilenler

Kaduna (İngilizce ismi: Kaduna, orjinal ismi: Kaduna), Afrika kıtasında yer alır. Nijerya'nın 1,4 milyon nüfusla en kalabalık 5. şehridir.

📄 Nijerya seyahati için vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Nijerya seyahat öncesinde elektronik vize başvurusu yapması gerekmektedir.

🦠 Nijerya seyahat kısıtlaması uyguluyor mu? Son vaka sayısı ne kadar?

Nijerya'ya varışta karantina gerekmektedir Türkiye dönüşünde ise karantina yoktur. Son verilere göre Nijerya'da 100 bin kişide 0.5 covid vakasına rastlanmıştır. Geçen haftaki 0.5 vakaya göre %-45 düşüş yaşanmıştır. Detaylı kısıtlama bilgileri için buraya göz atabilirsiniz.

💬 Hangi diller konuşulur?

Nijerya'da İngilizce konuşulmaktadır.

💰 Hangi para birimleri kullanılır?

Nijerya'da Nijerya Nairası kullanılır.
1 Nijerya Nairası 0,04 TL'dir.

💵 Nakit para taşımam gerekiyor mu?

Nijerya'da kredi kartı kullanımı ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Ülke çapında yaklaşık 🏧 33 bin bankamatik bulunmaktadır.

📄 Nijerya hakkında daha fazla bilgi

Nijerya hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

🦠 Nijerya COVID-19 seyahat kısıtlamaları

Bu sayfada Nijerya için güncel COVID-19 kuralları gösterilmektedir ancak lütfen rezervasyon yapmadan önce yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

Son güncelleme: 9 ay önce.

Nijerya'ya uluslararası seyahate izin verilir. Girişe izin verildiğinden emin olmak için gerekliliklere uymak gerekir.

Aşılama gerekiyor

Seyahat edenlerin, onaylanmış bir aşı kullanarak COVID-19'a karşı tam aşı için geçerli bir uluslararası sertifika sunmaları gerekmektedir. Nihai doz, kalkıştan en az 14 gün önce uygulanmış olmalıdır. Tüm ayrıntılar 🔗https://nitp.ncdc.gov.ng/guidelines adresinde bulunabilir.

Karantina uygulanıyor

Aşılanmamış yolcuların, kendi ikamet veya konaklama yerlerine varışta 7 gün boyunca kendilerini karantinaya almaları gerekmektedir. Varıştan sonraki 2. ve 7. günlerde masrafları yolcuya ait olmak üzere bir PCR testi yapılmalıdır ve negatif çıkanlar izolasyondan serbest bırakılacaktır.

Test/tıbbi onay belgesi gerekiyor

Aşılanmamış yolcular, ayrılmadan önceki 48 saat içinde yapılan PCR testinin negatif olduğuna dair kanıt sunmalıdır.

Diğer tıbbi önlemler

Tüm yolcular, varışta sıcaklık kontrolleri ve görsel değerlendirme gibi sağlık taramasına tabi tutulur. COVID-19 semptomları gösterenler için daha fazla sağlık testi gerekebilir. Ek olarak, aşılanmamış yolcular varıştan sonra 14 gün boyunca kendi kendilerini izlemelidir.

Ek belgeler gerekiyor

Yolcuların ayrılmadan önce 'Nijerya uluslararası seyahat portalına' kaydolmaları ve çevrimiçi sağlık beyan formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu süreçte aşısı olmayan yolcuların negatif PCR test sonuçlarını yüklemeleri ve 2. gün ve 7. gün varış sonrası testler için ön ödeme yapmaları gerekmektedir. Oluşturulan QR kodun çıktısı alınmalı ve uçağa binmeden önce ve varışta ibraz edilmelidir.

Daha fazla bilgi için 🔗Nijerya Hastalık Kontrol Merkezi

Hükûmetin aldığı önlemler

Sosyal ve halka açık toplantılar maksimum 50 kişi ile sınırlıdır ve kamu kurumlarına erişim kısmen kısıtlanmıştır. Ziyaret ettiğiniz bölgeye bağlı olarak daha kısıtlayıcı veya rahat rehberlik geçerli olabilir. Seyahatiniz boyunca resmi yönergeleri takip etmenizi öneririz.

Maske kullanımı

Halka açık alanlarda, kapalı ortamlarda ve toplu taşıma araçlarında yüz maskeleri zorunludur.

Toplu ulaşım

Toplu taşıma her zamanki gibi çalışıyor.

Restoranlar

Restoranlar, sosyal mesafeye izin vermek için azaltılmış kapasitede açıktır.

Barlar

Barlar, sosyal mesafeye izin vermek için azaltılmış kapasitede açıktır.

Gece kulüpleri

Gece kulüpleri sosyal mesafeye izin vermek için azaltılmış kapasitede açıktır.

Mağazalar

Mağazalar, el dezenfektanı, yüz maskeleri ve sosyal mesafe gibi uyarlanmış güvenlik önlemleriyle açıktır.

👇 tümünü göster

📃 Nijerya hakkında

Nijerya ya da resmî adı ile Nijerya Federal Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında yer alan ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Nijer, Çad, Kamerun ve Benin oluştururken, ülkenin güneyinde Gine Körfezi içerisinde yer alan Benin Körfezi yer almaktadır. Ülkenin başkenti Abuja'dır.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.