vizesizgezi.com

Samoa seyahat rehberi

SamoaSamoa

🚪 Kapıda vize

Hakkında

Samoa Avustralya kıtasının Polinezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 2,8 bin km²dir ve %58 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2022 yılı itibari ile 222 bindir. %17,6 şehirlerde, %82,4 ise kırsalda yaşamaktadır.
Samoa ya da resmî adı ile Bağımsız Samoa Devleti, Güney Büyük Okyanus'unda, Polinezya'da bulunan, adalar topluluğundan oluşan bir ülkedir.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarına Samoa kapıda vize (maksimum 90 gün) uygulamakta.

🏷️ Etiketler

Samoa için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

İngilizce, Samoa Dili konuşulur.

💵 Para birimleri

Samoa Talası [1 WST = 11,378 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 181 bin turist ağırladı. 2019 yılında turizm, ekonomiye 207,1 milyon dolar ile %62,9 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 37.23 Mbps ile 🐢ortalama hızlı.

Mobil & Wifi (1.86 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🔥 27 °C ve çok sıcak. Mevcut üç ayın (Nisan, Mayıs ve Haziran) ortalaması ise 🔥 27 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz bahar mevsimi ise 🔥 27 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama27 °C 🔥
3 aylık ortalama27 °C 🔥
Bahar ortalaması27 °C 🔥
Yaz ortalaması26 °C 🔥
Sonbahar ortalaması27 °C 🔥
Kış ortalaması27 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2022 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 813 milyon dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-7,7 düşüşle, 3,7 bin dolardır. 2022 yılında tüketici enflasyonu %11 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.