vizesizgezi.com

Trnava seyahat rehberi

SlovakyaTrnava, Slovakya

Hakkında

Trnava, Avrupa kıtasında yer alır, 70 bin nüfusla en büyük 6. şehirdir.
Slovakya (Slovakça: Slovensko (dinle )) ya da resmî adıyla Slovak Cumhuriyeti (Slovakça: Slovenská republika (dinle )), Orta Avrupa'da bir ülkedir. Eski Çekoslovakya'nın bir parçasıydı. Başkenti ve en büyük şehri Bratislava'dır.

48.845 km² yüz ölçümüne sahip ülkenin Avusturya ile 91, Çek Cumhuriyeti 215, Macaristan ile 515, Polonya ile 444, Ukrayna ile 90 olmak üzere toplam 1.355 km sınır uzunluğu vardır. Denize kıyısı yoktur.

İklimi ılımandır. Orta kısımlar ve kuzeyde dağlar, güneyde alçak araziler yer alır. En alçak noktası Bodrog Nehri 94 metre rakımlıdır. En yüksek noktası ise Gerlachovsky Stit 2.655 metredir.

🗺️ Slovakya

Slovakya hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Slovakya seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

💬 Konuşulan diller

Slovakça konuşulur.

💵 Para birimleri

Euro [1 EUR = 21,322 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %22.1370846] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 3,4 bin bankamatik bulunmaktadır.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.