vizesizgezi.com

Vanuatu seyahat rehberi

VanuatuVanuatu

✔️ Vizesiz❓ Varış için karantina bilgisi yok❓ Dönüş için karantina bilgisi yok

Hakkında

Vanuatu Avustralya kıtasının Melanezya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 12 bin km²dir ve %36,3 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 319 bindir. %25,7 şehirlerde, %74,3 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Vanuatu seyahatlerinde (maksimum 30 gün) vize gerekmiyor.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varış için karantina bilgisi yoktur. Türkiye dönüşün için karantina bilgisi yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Vanuatu için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Bislama, İngilizce, Fransızca konuşulur.

💵 Para birimleri

Vanuatu Vatusu [1 VUV = 0,163 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Malasef elimizde bu konuda veri bulunmamaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2019 yılında 256 bin turist ağırladı. 2018 yılında turizm, ekonomiye 325 milyon dolar ile %62,8 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Sabit internet, 9.53 Mbps ile 🐌yavaş.

Sabit Internet (0.42 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 24 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise 🔥 25 °C ve çok sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise 🔥 25 °C ve çok sıcak.
Yıllık ortalama24 °C ☀️
3 aylık ortalama25 °C 🔥
Bahar ortalaması24 °C ☀️
Yaz ortalaması22 °C ☀️
Sonbahar ortalaması23 °C ☀️
Kış ortalaması25 °C 🔥
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

2021 yılı verilerine göre gayrisafi milli hasılası (GSMH) 1 milyar dolar, kişi başına düşen yıllık gelir ise %-2,1 düşüşle, 3,2 bin dolardır. 2021 yılında tüketici enflasyonu %2,3 olarak hesaplanmıştır.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.