vizesizgezi.com

Yemen seyahat rehberi

YemenYemen

📝 Vize başvurusu gerekli✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Yemen Asya kıtasının Batı Asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 528 bin km²dir ve %1 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 33 milyondur. %38,5 şehirlerde, %61,5 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Yemen seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Yemen için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Arapça konuşulur.

💵 Para birimleri

Yemen Riyali [1 YER = 0,075 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2014: %0.373426173] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 1,8 bin bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

2015 yılında 398 bin turist ağırladı. 2016 yılında turizm, ekonomiye 116 milyon dolar ile %12,4 oranında katkı sağlamıştır.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 9.76 Mbps ile 🐌yavaş. Sabit internet, 3.78 Mbps ile 🐌yavaş.

Mobil & Wifi (0.58 / 10)

Sabit Internet (0.17 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı ☀️ 24 °C ve sıcak. Mevcut üç ayın (Ocak, Şubat ve Mart) ortalaması ise ☀️ 20 °C ve sıcak. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ☀️ 20 °C ve sıcak.
Yıllık ortalama24 °C ☀️
3 aylık ortalama20 °C ☀️
Bahar ortalaması24 °C ☀️
Yaz ortalaması28 °C 🔥
Sonbahar ortalaması24 °C ☀️
Kış ortalaması20 °C ☀️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Elimizdeki verilere göre Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmamaktadır. Güncel durum için konsolosluk.gov.tr adresine göz atabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.