vizesizgezi.com

Afganistan seyahat rehberi

AfganistanAfganistan

📝 Vize başvurusu gerekli✔️ Varışta karantina yok✔️ Dönüşte karantina yok

Hakkında

Afganistan (İng: Afghanistan), Asya kıtasının Güney asya bölgesinde yer alır. Toplam yüz ölçümü 652 bin km²dir ve %1,9 ormanlık alandan oluşur. Nüfusu 2021 yılı itibari ile 40 milyondur. %26,3 şehirlerde, %73,7 ise kırsalda yaşamaktadır.

🗒️ Vize gerekiyor mu?

Türk vatandaşlarının Afganistan seyahatlerinde vize alması gerekmekte.

🦠 Kısıtlama uyguluyor mu?

Varışta karantina yoktur. Türkiye dönüşünde karantina yoktur. Son verilere göre, 100 bin kişide 1.3 covid vakasına rastlanmıştır. Detaylı bilgileri seyahat kısıtlamaları bölümünde bulabilirsiniz.

🏷️ Etiketler

Afganistan için belirlediğimiz etiketler şu şekilde:

💬 Konuşulan diller

Peştuca, Türkmence, Özbekçe konuşulur.

💵 Para birimleri

Afganistan Afganisi [1 AFN = 0,208 TL] kullanılır.

🏧 Nakit para

Kredi kartı kullanımı [2017: %1.063655969] ülke çapında çok yaygın olmadığı için yanınızda nakit para taşımanız önerilir. Yaklaşık 🏧 620 bankamatik bulunmaktadır.

🧑‍🤝‍🧑 Turizm

Malasef elimizde Afganistan hakkında turizm verisi yok.

📱 Internet hızı

Mobil internet & wifi ortalama 5.18 Mbps ile 🐌yavaş. Sabit internet, 2.29 Mbps ile 🐌yavaş.

Mobil & Wifi (0.31 / 10)

Sabit Internet (0.1 / 10)

☀️ Hava durumu

Yıllık ortalama hava sıcaklığı 🌤️ 13 °C ve ılık. Mevcut üç ayın (Şubat, Mart ve Nisan) ortalaması ise ❄️ 8 °C ve soğuk. İçinde bulunduğumuz kış mevsimi ise ❄️ 2 °C ve soğuk.
Yıllık ortalama13 °C 🌤️
3 aylık ortalama8 °C ❄️
Bahar ortalaması13 °C 🌤️
Yaz ortalaması24 °C ☀️
Sonbahar ortalaması13 °C 🌤️
Kış ortalaması2 °C ❄️
Mevsimler hakkında not: güney yarımkürede mevsimlerin ters olduğunu unutmayın. Örneğin Türkiye için yaz ayı haziran, temmuz ve ağustos aylarından oluşurken, güney yarımkürede yer alan bir ülkede bu aylar kışa dahildir. Mevsimlik ortalamalar, kuzey yarımküreye göre gösterilmektedir.

📈 Ekonomi

Malasef elimizde finansal veri yok.

🏛️ Konsolosluk

Türkiye Cumhuriyeti'nin toplam 2 adet büyükelçilik, konsolosluk vb. misyonu bulunmaktadır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.
Bilgilendirme

Bu sayfada ki bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir teminat sağlamaz. İstatistiksel veriler açık kaynaklardan yararlanarak derlenmiş olmakla birlikte güncel olmayan içerik barındırabilir. Bazı ülkelerin uyguladığı kısıtmalar, COVID-19’a karşı tamamen aşılanmış kişiler için daha esnek olabilir. Bazı aşılar belirli yerlerde kabul edilmeyebilir, bu nedenle seyahatiniz öncesinde resmi kaynaklardan teyit edin.